Mazury - Węgorzewo

Obóz żeglarsko-paintballowy

12 – 17 lat

 

O OBOZIE

Chcesz w niebanalny sposób spędzić wakacje? Na takim obozie jeszcze nie byłeś! Łączymy wspaniałą żeglarską przygodę z emocjami, jakich dostarcza bitwa na kulki. Wszystkich chętnych zapraszamy do Węgorzewa, położonego jest przy głównym szlaku żeglarskim Wielkich Jezior Mazurskich. Przez cały sezon pełno tu atrakcji: regaty, koncerty i festiwale szant, festiwal rockowy, festyny i inne imprezy. Nasz ośrodek położony jest na obrzeżach miasta, nad jeziorem Święcajty.

 

ZAKWATEROWANIE
Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy Róży Wiatrów w Węgorzewie nad jeziorem Święcajny. Na miejscu: pole namiotowe, domki kempingowe, przystań, stołówka, pawilon sanitarny z łazienkami. Do wyboru: namioty typu NS – 6-8 osobowe (zapewniamy łóżko, materac, skrzynie na rzeczy) lub domki kempingowe 6 –os (łóżko, pościel) lub pokoje wieloosobowe. Łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym. Przy zakwaterowaniu w namiotach wymagany własny śpiwór.

 

WYŻYWIENIE

w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

 

KADRA

pedagogiczna oraz instruktorzy.

 

PROGRAM

Żeglarstwo: program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Będziecie żeglować na jachtach otwartopokładowych klasy DZ, Trener lub kabinowych. Pierwsze wyjście na wodę poprzedza szkolenie z zasad bezpieczeństwa i użycia środków ratunkowych. W programie nauka sterowania i obsługi żagli, nazewnictwa jachtowego, podstaw wiedzy o żeglarstwie oraz wiązania węzłów. Na koniec obozu sprawdzicie swoją wiedzę podczas „Testu na Złotą Szeklę”. Weźmiecie udział w jednodniowym rejsie po jeziorze Mamry oraz w spływie żaglowo - wiosłowym do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach (zwiedzanie bunkrów, wejście na wieżę widokową).


Paintball: na terenie ośrodka znajduje się pole do paintballa, na którym odbywają się zajęcia. Dodatkowo, na koniec obozu, organizujemy całodniową wyprawę na dwudziestohektarową, niezamieszkałą wyspę, która będzie tylko do naszej dyspozycji. Tam, na zróżnicowanym terenie, rozegramy końcową bitwę. Będziemy grali nie tylko według znanych scenariuszy, ale też spróbujemy całkiem nowych rozwiązań. Każdy uczestnik otrzymuje na czas obozu odzież ochronną, marker, maskę i 800 kulek. Podczas zajęć zawsze obecny jest instruktor.

 

Strzelectwo: na specjalnie dla Was przygotowanej strzelnicy będziecie strzelać z procy, łuku, wiatrówki, karabinku pneumatycznego (wiernej repliki karabinu Beretta), pistoletu pneumatycznego.


Wycieczki autokarowe: Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce; Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej oraz starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski

 

Poza tym w programie – wycieczki piesze do Węgorzewa i na zabytkowy cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej, gry terenowe, ogniska z kiełbaskami i śpiewaniem szant, dyskoteki, zawody sportowe, mecze piłki siatkowej.

 

Powyższy program może ulec zmianom w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.

Imprezy fakultatywne:

Szkolenie na sternika motorowodnego: pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego (konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej). Patent sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia motorówek o mocy silnika do 80 KM oraz jachtów żaglowych z dodatkowym napędem pomocniczym w postaci silnika. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłaty za patent i egzamin: ulgowa (dla uczących się) 125 zł lub normalna 250 zł. Dodatkowo, w koszt kursu wliczone pięć godzin konsultacji z instruktorem.

 

Jazda quadem: pakiet podstawowy – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł. Pakiet premium – obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godziny zajęć grupowych na torze + 2 wyjazdy indywidualne z instruktorem w teren – 295 zł.

 

Wodne szaleństwo - przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł; pakiet 3 zajęć – 249 zł.

 

Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

 

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

 

Ubezpieczenie

NNW - 10 000 zł

 

TRANSPORT

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd (PKP + autokar) z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna + 50 zł, Warszawy + 130 zł, Łodzi + 130 zł, Torunia + 140 zł, Gniezna + 140 zł, Skierniewic + 140 zł, Radomia + 140 zł, Piotrkowa Trybunalskiego + 140 zł, Lublina + 170 zł, Puław + 170 zł, Poznania + 190 zł, Kielc + 190 zł, Koszalina + 190 zł, Częstochowy + 190 zł, Elbląga + 190 zł, Gdańska+ 190 zł, Gdyni + 190 zł, Wrocławia + 190 zł, Katowic + 190 zł, Krakowa + 190 zł, Leszna + 190 zł, Szczecina +200 zł, Gorzowa Wielkopolskiego +200 zł, Zielonej Góry +200 zł. Realizowane przy min. 6 os z danej miejscowości.

 

Termin

Dni

Cena

Domki

Namioty NS

29.06 – 12.07

14

1695

1445

13.07 – 26.07

14

1695

1445

27.07 – 09.08

14

1695

1445

10.08 – 23.08

14

1695

1445

24.08 – 30.08

7*

750

695

*w terminie 7 dniowym program będzie realizowany w ograniczonym zakresie

REZERWACJA W SYSTEMIE SART

Umowa-zgłoszenie   >>  pobierz dokument

 

ŚWIADCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie w wybranego wariantu, program, opiekę kadry (wychowawcy, instruktorzy), ubezpieczenie NW 10 000 zł.

Cena podstawowa nie obejmuje: dojazdu z poszczególnych miast, imprez fakultatywnych.

 

UWAGI

Wymagane dokumenty: legitymacja szkolna, karta obozowa, uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać śpiwór. Program może się zmienić w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie. Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Co zabrać na obóz: piżama lub dres do spania, 2 - 3 ciepłe swetry, 2 - 3 pary spodni, 2 ciepłe koszule flanelowe, ciepła bielizna, (podkoszulki, getry), czapka wełniana i przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),

przybory toaletowe, kosmetyki (krem z filtrem UV!), ręczniki, obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie), ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne), gorsza bluza, spodnie oraz buty do zajęć terenowych. Rzeczy przydatne: latarka, rękawiczki, sandałki, klapki, śpiewnik, gitara lub inny instrument, na którym grywasz. Rzeczy zbędne: lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.


Uczestnicy przystępujący do egzaminu na stopień sternika motorowodnego muszą posiadać dodatkowo: zdjęcie legitymacyjne, kompletnie wypełnione załączniki do wniosku egzaminacyjnego na drukach Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (zgoda rodziców oraz zgoda lekarza), pieniądze na opłatę egzaminacyjną i patent (ze zniżką uczniowską 125 złotych, bez zniżki 250 złotych) oraz kserokopię legitymacji szkolnej.

Opłaty pobierają odpowiednie organizacje sportowe.